Martin Vrabko

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

Važení hostia hotela Marrol´s,

prinášame vám ďalšiu výstavu zo seriálu Farebné kúsky šťastia. Tentokrát sme výstavu obrazov zamenili za výstavu umeleckej fotografie. Autorom vystavovaných diel je slovenský profesionálny fotograf Martin Vrabko.

V hotelovej reštauráciii Messina sa môžete preniesť v čase a priestore do Portugalska, Kanady, Nórska, Španielska alebo juhozápadného Anglicka.

viac info

Jan Tapak

VÝSTAVA SôCH

Nie je to náhoda, že v priestoroch hotela Marrol´s vystavuje vybrané diela svojho sochárskeho umenia Ján Ťapák. Ján Ťapák, akademický sochár, pochádzajúci z Bratislavy, je nerozlučne spojený s hotelom od jeho vzniku, teda od apríla roku 2003. Jeho umelecká ruka poznačila nielen vstupné vonkajšie priestory tejto historickej budovy, ale vnikla hlboko aj do jeho interiéru.

viac info

Zuzana Malenkova

VÝSTAVA OBRAZOV

Nie je to náhoda, že v priestoroch hotela Marrol´s v týchto dňoch  vystavuje vybrané diela svojho maliarskeho umenia Zuzana Malénková, mladá výtvarnička, absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave v odbore grafika. Je pred nami slnečné leto a svojimi obrazmi Zuzana vnáša do interiéru hotela vôňu záhrad, vôňu kvitnúcich, ale aj odkvitajúcich kvetov, vôňu tohto krásneho ročného obdobia.

viac info

Iveta Ledererova

VÝSTAVA OBRAZOV

Seriál výstav umeleckých diel, ktorý nesie názov „Farebné kúsky šťastia „ pokračuje v hoteli Marrol´s aj v roku 2012. Akademická maliarka Veronika Lučeničová – Gabčová otvorila cestu výtvarnému umeniu v hoteli v máji minulého roka ako prvá. Priniesla do interiéru hotela nielen optimistické tóny a ľudský náboj prostredníctvom svojich diel, ale aj pomohla k tomu, aby sme dnes mohli vnímať posolstvo z výtvarných diel významnej predstaviteľky súčasného slovenského moderného umenia pani akademickej maliarky Ivety Ledererovej.

viac info

Julia Zelena

VÝSTAVA OBRAZOV

Hotel Marrol´s si od svojho vzniku zakladá na originalite vo všetkých smeroch. Prvé umelecké rukopisy v hoteli boli z architektonickej dielne pani Ing. arch. Zuzany Cambelovej a akademického sochára Ján Ťapáka.

Pôvabnosť a čaro interiéru, koloniálny štýl 20-30 rokov minulého storočia a dôraz na detaily to sú pečate architekty Zuzany Cambelovej, ktorá za svoje dielo zhmotnené v hoteli Marrol´s bola v roku 2003 nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča.

viac info

Anna Galkova, Anton Galko

VÝSTAVA OBRAZOV

Anna Galková a Anton Galko, akademickí maliari, stretli sa počas svojich štúdií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave ( 1949 – 1951 ) a v Prahe na Vysokej škole výtvarných umení,kde študovali pod vedením profesora V.Sychra ( 1951-1954/1955). Žijú v Bratislave od roku 1955, kedy sa stali manželským párom. Ich celoživotné dielo je zamerané na komornú maľbu – portréty, figurálne kompozície, krajinárske motívy i zátišia. Ich rané dielo sa dotýka kresieb, grafického dizajnu a monumentálnych realizácií.

viac info

Veronika Lucenicova Gabcova

FAREBNÉ KÚSKY ŠŤASTIA


Autorka obrazov, ktoré na prechodné obdobie spríjemnia priestory hotela Marrol´s, autorka výstavy obrazov určenej hotelovým hosťom s pomenovaním Farebné kúsky šťastia , autorka diel, ktoré sú nabité optimistickým, empatickým a ľudským nábojom.

Umelecká platforma akademickej maliarky Veroniky Lučeničovej Gabčovej je široká a rozmanitá.

viac info