Julia Zelena

VÝSTAVA OBRAZOV

Hotel Marrol´s si od svojho vzniku zakladá na originalite vo všetkých smeroch. Prvé umelecké rukopisy v hoteli boli z architektonickej dielne pani Ing. arch. Zuzany Cambelovej a akademického sochára Ján Ťapáka.

Pôvabnosť a čaro interiéru, koloniálny štýl 20-30 rokov minulého storočia a dôraz na detaily to sú pečate architekty Zuzany Cambelovej, ktorá za svoje dielo zhmotnené v hoteli Marrol´s bola v roku 2003 nominovaná na cenu Dušana Jurkoviča.

Jej autorský rukopis  môžete v Bratislave nájsť  napríklad v hoteloch Tulip, Apolo, Crown Plaza a Kempinski River Park, vo Vysokých Tarách v hoteli Kempinski Štrbské Pleso. Zmysel pre tradíciu a eleganciu preniesla aj za hranice Slovenska a to do Moskvy v hoteli Balčug - Kempinski.

Rukopis Jána Ťapáka v hoteli Marrol´s je viditeľný už pred vstupom do budovy hotela. Nástenné reliéfy, symbolická hlava lady Marrol, označenie hotela a reštaurácie - vznikali v autorskej dielni tohto významného reprezentanta slovenského výtvarného umenia v oblasti maľby, grafiky a sochárskeho umenia. Trilógia olejomalieb s názvom Chlapec v modrom, Dievča s kruhom  a Posledná póza pred predstavením alebo Labutie jazero, trvale inštalované vo vstupných halách hotela Marrol´s,  sú veľmi často zachytené na fotografiách hotelových  hostí pri prežívaní jedinečných zážitkov z cestovania..

V marci 2010 hotel uviedol vo svojom interiéri  prvú výstavu obrazov z cyklu Farebné kúsky šťastia ( Color amenities ).  Niektoré z vystavovaných obrazov sa našim hosťom tak zapáčili, že si ich kúpili a odniesli do svojich domovov. Aké bolo naše milé prekvapenie, keď z poslednej výstavy obrazov akademických maliarov a manželov Galkovcov jeden náš hosť po návrate domov do Nórska  zistil, že jeden z vystavovaných obrazov by sa mu veľmi hodil do jeho interiéru a požiadal nás o jeho zaslanie do Nórska. To nebol koniec príbehu jedného obrazu. Po potvrdení príjmu bezchybne doručeného obrazu, prišla mailom fotografia, na ktorej sme videli ako si náš hotelový hosť tento obraz umiestnil vo svojom interiéri.

Je pre nás cťou, že práve pri príležitosti desiateho výročia  sme otvorili novú výstavu obrazov zo série výstav pod názvom Farebné kúsky šťastia, výstavu umeleckých diel pani Júlii Zelenej. Júlia Zelená je absolventkou Slovenskej technickej univerzity a od roku 1993 sa venuje odevnej a textilnej tvorbe. Jej tvorba predstavuje predovšetkým dva hlavne prúdy - odevný a interierový design,  a maľbu na hodváb a akryl.

Čo nájdete na výstave obrazov Júlii Zelenej ? Originálny  výtvarný sloh, konštruktívne budovanie obrazovej plochy, vycibrené dekoratívne cítenie tvarov a farieb, ale najviac žiarivú delikátnu harmóniu farieb.

Predmetom zobrazovania  Júliiných obrazov  je takmer rozprávkový  farebný svet plný rastlín, stromov, ľudí a zvierat, svet,  ktorý by sme márne hľadali v realite bežného dňa. Ponorme sa spoločne do tohto sna a nechajme sa unášať harmóniou farieb, ktorú sme spoločne s autorkou pomenovali  „FAREBNÉ KÚSKY ŠŤASTIA -  KRAJINA“.